Frea Naturalz Natürel Sızma Zeytinyağı

Zeytinyağı üreticileri, altın rengindeki bu mucizevi, hassas sıvıyı olabildiğince doğal şartlarda işlemeye çalışır; çünkü ışık, ısı, hava ve su teması, zeytinyağının yararlı özelliklerini kaybetmesine neden olur. Henüz dalından koparılmamış ve ağaç üzerinde duran zeytin yaşanacak herhangi olumsuz bir olaydan kolayca etkilenir. Bu da otomatik olarak zeytinyağının kalitesine yansır.

Dolayısıyla ağaçtan başlayarak yağın nasıl işlendiği hatta depolandığına kadar geçen sürede tüm ayrıntıları kapsayan süreç zeytinyağının kalitesi üzerinde iz bırakır. Bu izler daha sonra kimyasal ve duyusal analizlerle tespit edilebilir. Analiz sonucu kalite standartlarını karşılayan ürünler şişelenerek Frea Naturalz Natürel Sızma Zeytinyağı olarak satışa sunulur.

Erken hasat zeytinyağlarında baskın olarak acı ve yakıcı tat hissedilir; çünkü zeytin meyvesini olgunlaşmadan veya işlemeden koparmak zeytinyağının ağzınızda buruk ve acı bir tat bırakmasına neden olur. Bu durum yetişkin gurmeler için her ne kadar eşsiz bir lezzet deneyimi oluştursa da yüksek oranda polifenol içeren bu yağlar, bebek, çocuk ve gençlerin damak zevkine uymayabilir. Özellikle hassas bünyeye sahip çocuklarda alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir.

Bebekler ve çocuklar için özel olarak üretilen Frea Naturalz For Kids, Ege yöresine özgü, düşük polifenol içeren zeytinden yapılır. Meyvemsiliğin ön planda, acılık ile yakıcılığın ise hafif olarak hissedildiği bu özel zeytinyağı için zeytinler tam zamanında hasat edilir ve ardından büyük bir ustalıkla işlenir. Tüketime eğlence katabilmek adına rengarenk ambalajlarla süslendikten sonra sofradaki yerini alır. Bu zeytinyağının lezzet sırrı en doğal şartlarda büyük bir ustalıkla yetiştirilen zeytinlerin tam zamanında hasat edilmesi ve ardından içindeki vitaminlerle besleyici özelliğe sahip diğer maddeleri kaybetmeden işlenmesinde saklıdır.
Bloga dön