Neden Naturel Sızma Zeytinyağı ?

Bebekler ile çocuklar için özel olarak üretilen Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı, çok düşük asitlik seviyesine (0.1 °- 0.2 °), meyvemsi ve hafif bir tada sahiptir. Genç damak tadına özgü geliştirilmiş olan bu zeytinyağının içerisinde bebekler ve çocukların beslenmeleri adına gerekli olan yüksek yağ asitleri bulunur.

Düzenli kullanımı; çocukluk çağı kolesterol riskini azaltır, kemik gelişimine katkı sağlar ve beyin gelişimini destekler. Bununla birlikte bağışıklık sistemi ile savunma mekanizmasını güçlendirir ve doğal antienflamatuar görevi görerek genç yaşlarda yaşanan astım hastalığının şiddetini azaltmaya yardımcı olur. Zeytinyağının içinde bulunan linolenik yağ asit oranı, anne sütünün içindeki (emzirme döneminde) mevcut orana eş değerdir. Metabolizmanın dengeli çalışması adına önem arz eden LA - OMEGA 6 ve ALA - OMEGA 3, bebekler ve çocukların beslenmesini destekleyen temel yağ asitleri olarak nitelendirilmektedir. Anne sütünün içerisinde doğal olarak bulunan bu iki yağ asidi yaşamın ilk yılları için temel enerji kaynağıdır. Konu ile ilgili yapılan araştırmalar mama ile beslenen ve yeterli düzeyde linoleik asit alamayan çocuklarda büyümenin yavaşladığını ve çeşitli metabolik bozukluklar gözlemlendiğini ortaya koymaktadır.

Öte yandan bebekler ile çocuklar için özel olarak üretilen Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı içinde bulunan oleik asit miktarı anne sütünün içerisindeki orana eşdeğerdir. Bu zeytinyağı, sindirim ile bağırsak sistemini düzene sokarak bebeklik ve çocukluk çağında sık sık karşımıza çıkan kabızlık ve koliği önlemektedir.

Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı

Bebekler ile çocuklar için özel olarak üretilen Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı bileşenlerinin çocuk sağlığı üzerindeki etkileri:

  • Oleik asit : Çocukların kemik gelişimini destekler ve büyüme için gerekli olan kalsiyum emilimini uyarır. Oleik asit aynı zamanda kötü kolesterol olarak nitelendirilen LDL'yi düşürür, iyi kolesterol HDL'yi artırır.
  • Tokoferol: Vücutta bulunan A vitamininin optimum seviyede kullanılmasına yardımcı olur. Kas, sinir, kalp ve damar sistemini korur.
  • Karotenoidler: Solunum yolu enfeksiyonlarını önler. Beslenme düzeni ile bağlantılı olan sağlıklı kemik gelişimini destekler.
  • Sitosterol: Kanda bulunan kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
  • Fenolik bileşikler: Oksidasyona karşı korur. Hücrelerin erken yaşlanmasına karşı savaşır.

Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı gluten, buğday, süt ve süt ürünleri ile maya, şeker, sodyum, yapay tatlandırıcı, koruyucu veya renklendirici herhangi bir madde içermez.

Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı, 6 aydan büyük bebek, çocuk ve gençlerin tüketimine uygundur. Bununla birlikte bebek bekleyen veya emziren anneler için de bu zeytinyağının düzenli tüketiminin birçok faydası bulunmaktadır. 6.ayını dolduran bebekler için tavsiye edilen tüketim miktarı her öğün mamaya 1 tatlı kaşığı kadar eklenmesi şeklindedir. Yaşça büyük çocukların tüm yemeklerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı Faydalarının Özeti

- Bebek ve çocukların metabolizmalarının dengeli çalışmasına yardımcı olur.

- Kemik gelişimini destekler.

- Sindirim sistemi ile bağırsak hareketlerini düzene sokar.

- Bebeklerde kolik sancılarının önlenmesine yardımcı olur.

Bloga dön