Sızma Zeytinyağı Tüketmenin Çocuklar Üzerindeki 8 Büyüleyici Faydası

1. DEHB Belirtilerine Yardımcı Olur:
Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu veya bir diğer ifade ile DEHB günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Zeytinyağının, çocuklarda görülen DEHB semptomlarıyla başa çıkmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

2. Kardiyovasküler Hastalıkları ve Kanseri Önler:
Zeytinyağı, trigliserit düzeylerini düşüren ve kardiyovasküler sağlığı koruduğu bilinen doğal bir antioksidan “polifenol” içerir. Düzenli olarak zeytinyağı tüketmek kanser riskini azaltır, vücuttaki hasarlı dokuları onarır.

3. Beyin Gelişimini Destekler:
İçeriği omega asitler bakımından bir hayli zengin olan zeytinyağı, çocuğunuzun beyin gelişimini destekler.

4. Zeytinyağı Vitamin Bakımından Zengindir:
Çocukların sağlıklı büyümek için vitaminlere ihtiyacı vardır. Zeytinyağı içeriğinde, A,D,E,K vitaminleri de dahil olmak üzere çok sayıda vitamin ve mineral içerir. Büyüme ve gelişme dönemi doku onarımı ve yapımında etkin rol oynadığı bilinen A vitamini, aynı zamanda göz sağlığı için de çok faydalıdır. Bununla birlikte akut viral enfeksiyonların tedavisinde kullanılmakta; diş, kemik, yumuşak doku, mukus zarları ve cilt sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. A vitamini kızamık hastalığının engellenmesi üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

5. Cilt ve Saç Sağlığını Korur:
Zeytinyağı, çocuğunuzun saç ve cilt sağlığını koruyan squalene gibi çok çeşitli antioksidanlar içerir.

6. Yüksek Kalori:
Zeytinyağı enerji bakımından zengindir. Öte yandan içeriğinde bulunan kaloriler vücuda zarar vermez aksine yararlıdır. Bu nedenle çocuğunuzun günlük enerji ihtiyacını zeytinyağı ile karşılıyor olması yüksek kalorili olsa da onun için yararlıdır.

7. Obezite Riskini Azaltır:
Araştırmalar, düzenli olarak zeytinyağı tüketen çocukların obezite geliştirme riskinin daha düşük olduğunu göstermektedir. Zeytinyağının içeriğinde bulunan oleik asit kandaki şekeri düşürür, vücuttaki insülinin seviyesini dengeler. Bununla birlikte tekli doymamış yağ asitleri, E vitamini ve polifenoller sayesinde vücutta yağ oksidasyonu sağlar, obeziteye karşı doğal koruma mekanizması geliştirmesine yardımcı olur.

8. Kabızlığı İyileştirir:
Doğanın bizlere sunduğu mucizevi besin zeytinyağını düzenli olarak tüketmek kabızlık problemini önler, sindirim sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Uzun süreli zeytinyağı tüketmenin pek çok faydasının yanı sıra herhangi bir yan etkisi de yoktur. Zeytinyağı bağırsaklardaki şişkinliğe iyi gelir, tahrişi önler ve rahat çalışmasına yardımcı olur.
Bloga dön