Zeytinyağı Bebekler ile Çocuklar İçin Mucizevi Bir Besindir!

Tat, koku ve kıvam olarak birbirinden farklı olan anne sütü ile zeytinyağının besleyicilik bakımından birçok benzer özelliği bulunduğunu biliyor muydunuz?

Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı, anne sütüne benzer oranda omega 3 ile omega 6 içerir. Her ikisinin de içinde eşit oranda bulunan linoleik asit, sinir uçlarında bulunan miyelin kılıfı güçlendirir, beyin gelişimini destekler. Esansiyel olarak nitelendirilen bu yağ asitleri insan vücudunda sentezlenemeyen besin maddeleridir, ancak kişisel beslenme programı aracılığı ile alınabilir.

Anne sütüne benzer olarak zeytinyağının da sindirimi kolaydır. Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı, mide ve bağırsak hareketlerini düzenler, kabızlık ile koliği önler. Bununla birlikte büyüme çağındaki bebekler ve çocuklar için hayati öneme sahip olan D vitamini emilimine yardımcıdır. Vücutta bulunan kalsiyum ile fosforu düzenler, kemik gelişimi için gerekli olan minerallerin emilimini destekler. Uzmanlar, çocukluk çağında oldukça önem arz eden sağlıklı kemik gelişimi için düzenli olarak zeytinyağı tüketmek gerektiğini belirtmektedir.

Zeytinyağı tüketmenin, kemikleri kırılma riskine karşı koruduğu yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Konu ile ilgili olarak doktorlar da , bin bir faydası bulunan bu mucizevi besinin bebek bekleyen anne adayları, bebekler ve çocuklar da dahil olmak üzere herkes tarafından mutlaka tüketilmesi gerektiğini açıklamaktadır. Özellikle sütten kesilen bebekler için her öğüne eklenecek olan bir çay kaşığı Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı, onların gelişim sürecine birçok fayda sağlayacaktır.

Sindirime dost olan zeytinyağının içeriğinde ağrı kesici ilaçlarda da yaygın olarak kullanılan, doğal bir anti-enflamatuar madde “oleuropein” bulunmaktadır. Bu nedenle kolik problemi yaşayan bebeklerin sütüne eklenecek Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma zeytinyağı sancılarının rahatlamasına yardımcı olacaktır. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu elde edilen veriler 6-9 yaş aralığındaki her üç çocuktan birinin obezite ve kolesterol problemi ile karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Öte yandan düzenli olarak Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı tüketmek, kandaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olacak, LDL-kolesterol ve trigliserit düzeylerini düzene sokacaktır. Günümüzde artan obezite riski ile mücadele edebilmek adına alınabilecek temel önlemlerin ilki, beslenme rutinindeki hayvansal yağların zeytinyağı ile değiştirilmesi yönünde olacaktır.

Hamilelik boyunca düzenli olarak zeytinyağı tüketen annelerde astım riskinin daha düşük olduğu anlaşılmıştır. Dolayısıyla Frea Naturalz For Kids Natürel Sızma Zeytinyağı tüketmenin, bebekler ve çocuklar için olduğu kadar hamile ve emziren kadınlar için de faydalı olduğu söylenebilir.

Beslenme rutini içerisinde zeytinyağı yer alan bebeklerin daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olduğu yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Ayrıca bu bebeklerin rinit ve alerjiye yakalanma riskinin de daha düşük olduğu anlaşılmıştır. Zeytinyağı anne sütünü hatırlattığı için sadece bebekler ile çocukları değil, her yaştan insanı mutlu eder. Bebekler ile çocuklar için özel olarak üretilen Frea Naturalz For Kids zeytinyağı, genç nesillere adanmış kaliteli bir üründen öte, onların sağlığını koruyan kalkan görevi görür. Yüzde yüz natürel olan bu sızma zeytinyağının asitlik oranı %0,3'ün altındadır. Üretiminde herhangi kimyasal bir madde kullanılmamış olup, çocukların damak tadına uygun; hafif bir aromaya sahiptir.
Bloga dön